Po zahájení OV a seznámení žáků s harmonogramem dne a bezpečnosti jsme společně odjeli do zámku v Lešné u Valašského Meziříčí.
Zde jsme měli možnost kromě zámeckých interiéru si prohlédnout květinové vazby rozmístěné v zámeckých pokojích, které byly naaranžované v rámci Květinové slavnosti.
Žáci sledovali barevné kompozice, určovali názvy květin a prohlíželi si techniky aranžování.
Kromě vazeb byli seznámení nejen s historií, ale i s životem na zámku.
V přízemí mohli žáci zasednout do lavic našich prarodičů, vyzkoušet si klečení na hrachu, psaní na tabulku, prohlídnou staré slabikáře,…
Všem se v zámku moc líbilo. Po příjezdu na autobusové nádraží v Novém Jičíně byl OV ukončen a žáci odcházeli domů.
Zpracovala: Segeťová V.










